ВЕРЕНЧАНСЬКИЙ ОПОРНИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ І-ІІІ СТУПЕНІВ ІМЕНІ ІРИНИ ВІЛЬДЕ
59420. Чернівецька область, Чернівецький район, с.Веренчанка,
вул. Шевченка, 81. тел. 3-99-25
e-mail: ver_zosh402@ukr.net , тел. 3-99-25 Код ЄДРПОУ 21445551
https://verenchanska.e-schools.info/
НАКАЗ
22.12.2023 c.Веренчанка №236 – О
Про продовження функціонування
класів безпеки у Веренчанському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Ірини Вільде та Яблунівської
філії І ступеня
З метою виховання у підростаючого покоління базового поняття основ безпечного середовища, яке містить у собі знання з правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту в цілому, засвоєння алгоритму дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій різного характеру,
НАКАЗУЮ:
1.Продовжити роботу щодо функціонування у Веренчанському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Ірини Вільде та Яблунівській філії І ступеня класів безпеки, для використання у виховному й освітньому процесі та направлено на вивчення основних вимог пожежної безпеки та безпеки життедіяльності в цілому.
2. Для облаштування класів безпеки використовувати класні кімнати (навчальні аудиторії), з можливістю розміщення в них одночасно до 30 осіб.
2.1 Приміщення має бути забезпечене необхідною кількістю парт (столів) та стільців для проведення занять.
2.1 Оснащення класів безпеки здійснювати відповідно до Примірного переліку обладнання для облаштування класів безпеки у закладах освіти.
2.2 Для технічного оснащення класу безпеки також використовувати: відеопроєктори, акустичні системи, стенди з обпаленими предметами, магнітні дошки, вогнегасники різних видів для проведення занять, протигази, столи, стільчики, дитячий одяг рятувальників, дитячі каски, іграшки, пазли, конструктори тощо (в тому числі для дітей з ООП).
2.3 Обладнання класів безпеки має відповідати Санітарному регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженому наказом Міністерства охорони здоров'я України від 25.09.2020 № 2205, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10 листопада 2020 року за № 1111/35394 (далі - Санітарний регламент).При оснащенні класів безпеки враховувати можливість залучення до занять осіб з особливими освітніми потребами.
3.При облаштуванні класів безпеки у Веренчанському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Ірини Вільде та Яблунівській філії І ступеня дотримуватися рекомендацій щодо передбачиних зон, а саме:
- зона перегляду відеоуроків та презентацій;
- зона пожежної безпеки (для вивчення правил пожежної безпеки, алгоритму дій при пожежі, вивчення основ користування вогнегасниками та іншими первинними засобами пожежогасіння;
- зона мінної безпеки (для вивчення правил поведінки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів);
- зона безпеки життєдіяльності (для вивчення правил безпечної поведінки у різних сферах життя, в тому числі алгоритми дій у разі надзвичайних ситуацій різного характеру);
- зона домедичної допомоги (для проведення занять та тренінгів з надання першої домедичної допомоги при травмах різного характеру та опіках, у тому числі зупинка кровотечі, проведення серцево-легеневої реанімації тощо);
- зона психологічного розвантаження (для роботи з психологами, виконання творчих завдань, проведення бесід тощо);
- ігрова зона (для дітей молодшої вікової категорії для проведення тематичних рухливих ігор та вправ).
4. Для облаштування класів безпеки використовувати будь-який методичний та агітаційний матеріал, включаючи матеріали для інклюзивного навчання.
5.Для методичного забезпечення класів безпеки використовувати будь-яку наочну агітацію: буклети, листівки, плакати ( в тому числі зі шрифтом брайля для інклюзивного навчання), аудіоролики, відеоролики, презентації, слайди, мультфільми (в тому числі відеоролики із сурдоперекладом), папір, тематичні розмальовки, кросворди, тести, матеріал для творчих завдань (пластилін, тісто для ліпки) тощо.
6.Наповнення класів постійно оновлювати залежно від категорій здобувачів освіти, для яких проводяться заняття, їх вікових особливостей, осіб, які залучаються до проведення занять, тематики та фактичних можливостей закладу освіти.
7.До проведення занять у класах безпеки залучати також медичних працівників, представників територіальної оборони та інших підрозділів Збройних Сил України.
8. Заняття у класі безпеки проводити у доступній для здобувачів освіти формі, з урахуванням вікових особливостей та з використанням фото-, відео- аудіоматеріалів. Зокрема, для дітей молодшого шкільного віку заняття проводити в ігровій формі, зокрема з використанням ігор на пожежну тематику, мультфільмів, загадок та ребусів.
9.Здобувачам освіти середнього та старшого віку заняття проводити у формі лекцій, презентацій, тестів, ситуаційно-рольових ігор, бесід.
10. Навчання в класах безпеки здійснюється відповідно до типових освітніх програм, зокрема при реалізації наскрізних змістових ліній: екологічна безпека, громадянська відповідальність, здоров’я і безпека та викладанні предметів соціальної і здоров’я збережувальної галузі, у тому числі «Захист України», «Здоров’я, безпека та добробут» та інших.
Директор закладу Надія СМАГЛІЙ